AKTUALNOŚCI

Zdjęcia lotnicze dla Miasta Katowice
31-08-2012
Ortofotomapa zrealizowana została w ramach zadania pn. "Wykonanie zdjęć lotniczych i na ich podstawie numerycznego modelu terenu i ortofotomapy oraz aktualizacja numerycznego modelu 3D budynków i budowli dla Miasta Katowice" i dostępna jest w serwisie w Internetowe mapy Systemu Informacji Przestrzennej Katowic.

Domyślnie warstwa pn. ortofotomapa z 2011 roku (znajdująca się w katalogu Zdjęcia lotnicze –ortofotomapa) jest dostępna w serwisie „ortofotomapa”. Warstwę można przeglądać od skali od 1:40 000. Cyfrowe zdjęcia lotnicze zostały zrealizowane w dniach 23 i 28 kwietnia 2011 r. Nalot lotniczy, aerotriangulację oraz numeryczny model terenu (NMT) wraz z ortofotomapą zrealizowało konsorcjum firm MGGP S.A. i MGGP Aero Sp. z o.o. Opracowanie fotogrametryczne objęło obszar 298 km2, wykonano 1090 zdjęć, w rozdzielczości terenowej 8cm, przy założonym pokryciu podłużnym 70% i poprzecznym 40%. Nalot wykonano samolotem Piper Navajo/ PA-31/31-273, przy pomocy kamery Intergaph DMC II 230 o ogniskowej 92mm.

Na podstawie opracowanej ortofotomapy Urząd Miasta Katowice udostępnił narzędzie, za pomocą którego niepełnosprawni mieszkańcy miasta mogą w wygodny sposób zgłaszać wszelkie niedogodności napotkane w trakcie poruszania się po mieście. Zgłoszenia można dokonać poprzez internetową mapę systemu informacji przestrzennej Katowic (ortofotomapę), która znajduje się na stronie głównej Urzędu Miasta Katowice w zakładce „Zgłoś zdarzenie”. Zdarzenia są podzielone na stałe lub tymczasowe utrudnienia dla osób niepełnosprawnych.

Źródło: Urząd Miasta Katowice

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

SZYBKI KONTAKT

mapka

MGGP Aero Sp. z o.o
ul. Kaczkowskiego 6,
33 - 100 Tarnów
tel. +48 14 631 80 00
kontakt@mggpaero.com

Strona główna Oferta Branże Firma Aktualności Galeria Mapa strony Kontakt