AKTUALNOŚCI

Samolotem przez Atlantyk!
07-06-2010
Do floty statków powietrznych MGGP Aero dołączyła właśnie Cessna T206H po swoim dziewiczym locie przez Atlantyk. Trasa lotu wyniosła 9908 km i zajęła 41 godzin. Samolot sprowadzono z Stanów Zjednoczonych, dokładnie z Denver gdzie przechodził modyfikację pod kątem fotogrametrycznym. Szczegółowy opis trasy samolotu i przygód załogi został opublikowany w czerwcowym wydaniu Geodety. Już teraz można prześledzić trasę lotu wraz z wybranymi zdjęciami w Google Earth (plik KML do pobrania - link).

Cessna T206H NAV III jest jednosilnikowym, sześciomiejscowym, całkowicie metalowym samolotem ze stałym podwoziem i nowoczesnym wyposażeniem radiowo-nawigacyjnym. W miejscu klasycznych przyrządów pilotażowo-nawigacyjnych zastosowano system oparty na dwóch dużych, kolorowych wyświetlaczach ciekłokrystalicznych. Tablica przyrządów jest bardzo podobna do rozwiązań stosowanych we współczesnych samolotach komunikacyjnych. Połączenie cyfrowego systemu wskazań ze znakomitym, cyfrowym autopilotem typu KAP140 pozwala realizować operacyjny lot FOTO z pełnym użyciem autopilota realizującego bezbłędnie i bardzo dokładnie polecenia pilota zmiany kursu z dokładnością do jednego stopnia. Bezpieczeństwo załogi wspomagane jest przez system poduszek powietrznych oraz radioboję ratunkową.

Model ten doskonale sprawdza się w projektach, które dotyczą skaningu laserowego czy wykonywania cyfrowych zdjęć lotniczych. Doskonała awionika NAV III czyni z Cessny T206H samolot XXI wieku. Poza wspomnianym samolotem do floty statków powietrznych MGGP Aero należą jeszcze Cessna 402 i Piper Navajo stacjonujące w Rzeszowie i na Okęciu w Warszawie. MGGP Aero jest dotychczas jedyną firmą w Polsce, która posiada własne samoloty, kamery fotogrametryczne (w tym cyfrową DMC) i lotniczy skaner laserowy.

Zakup systemu skaningu laserowego współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

SZYBKI KONTAKT

mapka

MGGP Aero Sp. z o.o
ul. Kaczkowskiego 6,
33 - 100 Tarnów
tel. +48 14 631 80 00
kontakt@mggpaero.com

Strona główna Oferta Branże Firma Aktualności Galeria Mapa strony Kontakt