AKTUALNOŚCI

Projekt w Libanie zakończony
03-04-2011
Na zlecenie Ministerstwa Obrony Libanu Grupa MGGP zrealizowała projekt wykonania zdjęć lotniczych wraz z opracowaniem dla 35% powierzchni prawdziwej ortofotomapy z pikselem 15cm i dla pozostałej części kraju ortofotomapy z pikselem 30cm. Przedmiotem dostawy był także numeryczny model terenu wraz z numerycznym modelem pokrycia terenu.

Realizacja projektu trwała od kwietnia 2007 roku a ostateczny odbiór danych miał miejsce pod koniec 2010 roku. MGGP Aero odpowiadało za pozyskanie zdjęć. Ze względu na duże miejscowe różnice terenu dochodzące do 800m projekt należał do tych wymagających. W terenach gdzie produktem końcowym była prawdziwa ortofotomapa konieczne było, w wybranych miejscach, zwiększenie pokrycia poprzecznego nawet do 90% przy standardowym 80%.

Wyzwania i trudności (podaż benzyny lotniczej, bezzałogowe obiekty latające, ostrzał z broni maszynowej itp.) występujące podczas realizacji tego projektu zostały opisane w artykule „Gotowość na zaskoczenie” w kwietniowym Magazynie Geoinformacyjnym GEODETA. Polecamy.

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

SZYBKI KONTAKT

mapka

MGGP Aero Sp. z o.o
ul. Kaczkowskiego 6,
33 - 100 Tarnów
tel. +48 14 631 80 00
kontakt@mggpaero.com

Strona główna Oferta Branże Firma Aktualności Galeria Mapa strony Kontakt