AKTUALNOŚCI

O aktywnym dostępie do informacji o środowisku
06-10-2014
W dniach 1-2 października 2014 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się Konferencja Środowisko Informacji, zorganizowana przez Ministerstwo Środowiska i Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

Tematem przewodnim konferencji był aktywny dostęp do informacji o środowisku i jego ochronie gromadzonych w bazach resortu środowiska i możliwości ich praktycznego zastosowania. Celem spotkania był również rozwój współpracy i wymiany dobrych praktyk w gromadzeniu, upublicznianiu i wykorzystywaniu danych.

Konferencja „Środowisko Informacji” miała charakter dwudniowego spotkania, w którym wzięło udział ponad 400 osób - przedstawicieli administracji publicznej, ekspertów zarówno z kraju, jak i zagranicy zajmujących się ochroną środowiska, inwestorów, przedsiębiorców, a także wszystkich, którzy na co dzień korzystają z danych i informacji o środowisku.

Pierwszego dnia odbyła się sesja plenarna, natomiast drugiego dnia zostało zorganizowanych 6 równoległych sesji i warsztatów tematycznych: 1. Oceny oddziaływania na środowisko; 2. Wykorzystanie danych o środowisku w edukacji i turystyce; 3. Prezentacja wyników projektów naukowych; 4. Źródła danych i informacji o środowisku; 5. Wykorzystanie technologii w pozyskiwaniu danych oraz 6. Warsztaty komputerowe zorganizowane przez firmy Esri Polska oraz MGGP Aero.

W trakcie sesji 5, poświęconej wykorzystaniu technologii w pozyskiwaniu danych, Łukasz Sławik (Dyrektor Segmentu Ochrona Środowiska w MGGP Aero) przedstawił nowoczesne metody teledetekcyjne, oparte o wielo-sensorowe kolekcje danych, stosowane współcześnie do mapowania elementów środowiska przyrodniczego. Podkreślił także, że zastosowanie metod teledetekcyjnych pozwala realizować zadania relatywnie szybko, zachowując niezbędną szczegółowość i nadając wynikom obiektywny wymiar.

Ponadto podczas obu dni konferencji MGGP Aero prowadziło punkt informacyjny poświęcony pozyskiwaniu danych z pułapu lotniczego, w którym nasi przedstawiciele odpowiadali na pytania zadawane przez uczestników konferencji.

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

SZYBKI KONTAKT

mapka

MGGP Aero Sp. z o.o
ul. Kaczkowskiego 6,
33 - 100 Tarnów
tel. +48 14 631 80 00
kontakt@mggpaero.com

Strona główna Oferta Branże Firma Aktualności Galeria Mapa strony Kontakt