AKTUALNOŚCI

Cztery strony miasta
15-04-2015
Pierwsze na świecie zdjęcie lotnicze wykonano w 1858 roku z balonu. Nowatorska metoda dokumentacji przedstawiała perspektywiczny widok Paryża. Pierwsza fotografia lotnicza była zatem zdjęciem ukośnym.

Zdjęcia ukośne odkrywają przed użytkownikami naturalną perspektywę oraz niedostępne na klasycznych zdjęciach detale, takie jak fasady budynków, podcienie, zieleń czy małą architekturę. Najwięcej treści przedstawiają zdjęcia ukośne miast, gdzie na małej przestrzeni znajduje się nagromadzenie dużej ilości budynków, obiektów infrastrukturalnych oraz pozostałych istotnych obiektów, które nie są dobrze widoczne z pionowej perspektywy, jak i z poziomu ulicy. Obecnie baza zdjęć ukośnych to również nieocenione źródło informacji dla użytkowników, chcących sprawdzić daną lokalizację na terenie miasta. Czy będzie to dojazd do sklepu, znalezienie parkingu czy oględziny potencjalnych terenów inwestycyjnych - użytkownik ma możliwość analizy danego obszaru i jego otoczenia z pięciu niezależnych perspektyw.

W kwietniowym wydaniu magazynu geoinformacyjnego Geodeta ukazał się nasz artykuł dotyczący zdjęć ukośnych (a w nim między innymi o tym jak wyglądały początki pracy ze zdjęciami ukośnymi w MGGP Aero). Zachęcamy do przeczytania.

Pobierz plik z artykułem

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

SZYBKI KONTAKT

mapka

MGGP Aero Sp. z o.o
ul. Kaczkowskiego 6,
33 - 100 Tarnów
tel. +48 14 631 80 00
kontakt@mggpaero.com

Strona główna Oferta Branże Firma Aktualności Galeria Mapa strony Kontakt