AKTUALNOŚCI

Cyfrowa mapa Kampusu Uniwersytetu Warszawskiego
31-01-2013
Na podstawie udostępnionych przez MGGP Aero danych powstaje cyfrowa mapa Kampusu Uniwersytetu Warszawskiego. Projekt realizuje Koło Naukowe Geoinformatyki i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego w ramach prowadzonego przez Esri "Community Maps Program".

Community Maps Program to otwarty, globalny projekt kartograficzny mający na celu upowszechnienie informacji przestrzennej, poprzez udostępnienie społeczności użytkowników GIS bezpłatnej, wieloskalowej, rastrowej mapy świata.

"Jako koło naukowe w ramach projektu, bazując na udostępnionej ortofotomapie zwektoryzowaliśmy m. in. zabudowania, chodniki, ulice i drzewa znajdujące się w obrębie Kampusu Głównego UW. Każda mapa przygotowywana jest zgodnie z jednolitym szablonem graficznym. Obecnie kończymy naszą pracę i chcemy przekazać jej efekt firmie Esri Polska, która udostępnia nadesłane przez użytkowników mapy pozostałej społeczności." - wyjaśnia prezes KNGiT UW Adrian Ochtyra.

Kolejny krok to opracowanie planu Kampusu Ochota, na podstawie udostępnionego fragmentu ortofotomapy.

W ramach projektu Koło Naukowe Geoinformatyki i Teledetekcji UW planuje opracować mapy dla wszystkich kampusów i budynków należących do Uniwersytetu Warszawskiego.

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

SZYBKI KONTAKT

mapka

MGGP Aero Sp. z o.o
ul. Kaczkowskiego 6,
33 - 100 Tarnów
tel. +48 14 631 80 00
kontakt@mggpaero.com

Strona główna Oferta Branże Firma Aktualności Galeria Mapa strony Kontakt