AKTUALNOŚCI

Analizy przestrzenne w ochronie środowiska
03-06-2014
Za nami kolejna edycja warsztatów organizowanych przez Tatrzański Park Narodowy pod hasłem "Analizy przestrzenne w ochronie środowiska". Podczas dwudniowych warsztatów uczestnicy mieli możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, zarówno z zakresu prac terenowych jak i kameralnego przetwarzania danych.

MGGP Aero przy współpracy z Zakładem Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadziło szkolenie z teledetekcyjnych analiz środowiska, na którym poruszono praktyczne aspekty integracji danych obrazowych – hiperspektralnych oraz wysokościowych – Lotniczy Skaning Laserowy w badaniach środowiska.

Pierwszego dnia, w ramach prac terenowych w okolicach Polany Kalatówki, pozyskany został materiał referencyjny: pomiary wysokości drzew, pierśnicy, określenie gatunków i posuszu oraz liczebność drzew.

W trakcie zajęć praktycznych, będących kontynuacją zajęć z pierwszego dnia, do określenia składu gatunkowego, wysokości i liczebności drzew wykorzystane zostały wstępnie przetworzone dane hiperspektralne i dane ALS. Uczestnicy mieli okazję skonfrontować informacje pozyskane w terenie z danymi z lotniczego skaningu laserowego i zobrazowaniami hiperspektralnymi.

Tradycyjnie już warsztatom towarzyszyła sesja referatowa, podczas której Łukasz Sławik z MGGP Aero omówił możliwości zastosowania wielosensorowych technologii teledetekcyjnych do kartowania roślinności na przykładzie doliny Biebrzy.

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

SZYBKI KONTAKT

mapka

MGGP Aero Sp. z o.o
ul. Kaczkowskiego 6,
33 - 100 Tarnów
tel. +48 14 631 80 00
kontakt@mggpaero.com

Strona główna Oferta Branże Firma Aktualności Galeria Mapa strony Kontakt