AKTUALNOŚCI

Ortofotomapa 2.0, czyli zdjęcia lotnicze Przystanku Woodstock w mniej niż 24h!
04-08-2015
Tym razem przedstawiamy drugą ortofotomapę festiwalu Przystanek Woodstock. Pierwszą z nich opracowaliśmy na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych z 28 lipca, czyli tuż przed festiwalem, powstała jako narzędzie wspierające pracę organizatorów oraz wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Ortofotomapa MGGP Aero zasiliła aplikację mapową przygotowaną przez ESRI Polska.

Kolejna ortofotomapę wykonaliśmy na podstawie zdjęć lotniczych z 30 lipca czyli dokładnie dwa dni później podczas rozpoczęcia festiwalu. Opracowanie świetnie pokazuje rozmiary tej imprezy w ujęciu całościowym oraz pozwala uświadomić sobie jak dużym wyzwaniem dla organizatorów i służb jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu wszystkim uczestnikom.

Obie ortofotomapy Przystanku Woodstock można oglądać tu http://www.mggpaero.com/WOODSTOCK/

Wykonanie tych opracowań w tak krótkim czasie pokazuje potencjał załogowych statków powietrznych, tak często dyskredytowanych przez środowisko UAV (drony). Samoloty załogowe gwarantują większe bezpieczeństwo realizacji takich projektów i jak widać na przykładzie dwóch nalotów z 28 i 30 lipca można je poderwać do pracy praktycznie z dnia na dzień. Dzięki ich możliwościom technologicznym, takim jak stosowanie kamer wielkoformatowych i profesjonalnego oprogramowania fotogrametrycznego można opracować ortofotomapę tak dużej powierzchni w mniej niż 12 godzin od wykonanego nalotu.

Projekt monitorowania 21 edycji festiwalu Przystanek Woodstock został wykonany przez MGGP Aero nieodpłatnie. To była pierwsza tego typu impreza w Europie gdzie aplikacje mapowe zostały zasilone danymi sprzed kilkunastu godzin. Sama ortofotomapa była ogólnodostępna w internecie w niecałą dobę od nalotu.

Z informacji uzyskanych od organizatorów wiemy, że koordynacja działań i wyświetlanie informacji o rzeczywistym zagospodarowaniu terenu przysłużyło się do zapewnienia jeszcze wyższego poziomu bezpieczeństwa. Doświadczenie to będzie procentować przy okazji następnych edycji Przystanku Woodstock. Sie ma!
zdjęcia lotnicze online zdjęcia lotnicze online

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

SZYBKI KONTAKT

mapka

MGGP Aero Sp. z o.o
ul. Kaczkowskiego 6,
33 - 100 Tarnów
tel. +48 14 631 80 00
kontakt@mggpaero.com

Strona główna Oferta Branże Firma Aktualności Galeria Mapa strony Kontakt