AKTUALNOŚCI

10 lat wysokich lotów
04-04-2011
W sobotę, drugiego kwietnia 2011 roku, minęło 10 lat od podpisania aktu założycielskiego Spółki. Już w pierwszym roku działalności zainwestowano w podstawowy sprzęt, jakim jest samolot Piper Navajo, który służy do dziś. Kolejnym krokiem był zakup pierwszej kamery fotogrametrycznej i czas rozwoju laboratorium fotochemicznego, w tym w szczególności budowanie Zespołu, którego doświadczenie jest bezcenne po dziś dzień. Dynamiczny wzrost przedsiębiorstwa zaczyna się w 2007 roku, kiedy to podejmowane są nowe inwestycje: kolejny samolot Cessna 402B wraz z kamerą Leica RC20/30 i wart odnotowania w historii firmy, jak i polskiej fotogrametrii, fakt zakupienia pierwszej cyfrowej kamery fotogrametrycznej Intergraph Z/I Imaging® DMC® (Digital Mapping Camera) System. Ten krok wyraźnie przyczynił się do najdynamiczniejszego rozwoju firmy dzięki cyfryzacji procesu tworzenia produktów fotogrametrycznych. W związku z konkurencyjnymi cenami zobrazowań lotniczych w stosunku do satelitarnych, te pierwsze zaczęły znajdować zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki. Coraz większe znaczenie dla odbiorców miała pojemność informacyjna (rozdzielczość) oraz, obok barw naturalnych, kompozycja nienaturalnych z uwzględnieniem bliskiej podczerwieni (CIR). W związku z rozwojem Spółki oraz realizacją coraz większych i wymagających projektów, w ostatnich czterech latach nastąpił wzrost zatrudnienia do poziomu około 60 osób. Największy ciężar inwestycji Spółka wzięła na siebie w ostatnich latach, np.: integracja platformy fotogrametrycznej w 2010 roku: samolot Cessna T206H i najnowszy skaner LiteMapper 6800i oraz drugi identyczny system LiDAR wraz z specjalnie przystosowanym BOXem, który można montować do wielu typów śmigłowców.

Śledząc kroki milowe w rozwoju Spółki na przestrzeni ostatnich 10 lat, łatwo zauważyć, że od samego początku istnienia głównym celem było zbudowanie potencjału technologicznego. Zespół doświadczonych specjalistów można stworzyć tylko i wyłącznie podczas realizacji ambitnych projektów i poprzez dostęp do technologii. Dysponowanie sprzętem umożliwiało wykonywanie testów czy mniejszych projektów, na podstawie których Pracownicy zdobywali wiedzę i bezcenne doświadczenie. Budowanie pozycji lidera rynku fotolotniczego w Polsce zajęło wiele lat. Jest to sukces, na który pracował cały Zespół. Determinacja w zdobywaniu wiedzy, doświadczenia i równie ważna rola jaką MGGP Aero pełni w zakresie budowania rynku to elementy składowe sukcesu.

Tak ważny jubileusz powstania Spółki jest doskonałą okazją do podziękowania za okazane zaufanie wszystkim naszym dotychczasowym Klientom. Dziękujemy również firmom, z którymi współpracowaliśmy przy realizacji wielu projektów. Słowa uznania należą się także konkurencji krajowej i zagranicznej, dzięki której jesteśmy dzisiaj jeszcze lepiej przygotowani na wyzwania rynku. Szczególne podziękowania kierujemy jednak do pracowników, którzy tworzą wspaniałą atmosferę w pracy i są wizytówką przedsiębiorstwa.

Zarząd MGGP Aero

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

SZYBKI KONTAKT

mapka

MGGP Aero Sp. z o.o
ul. Kaczkowskiego 6,
33 - 100 Tarnów
tel. +48 14 631 80 00
kontakt@mggpaero.com

Strona główna Oferta Branże Firma Aktualności Galeria Mapa strony Kontakt